هلند - Interview with Tv West media in Nederland

با هماهنگی های انجام شده توسط سفارت ایران در روزهای نخست ورود به لاهه گزارش تلویزیونی کاملی توسط TV west از سفر ، اهداف و درختهای کاشته شده تهیه و چند روز بعد هم در شبکه محلی لاهه پخش شد . در زمان تهیه گزارش با یک خانواده ایرانی که برای تعطیلات از آلمان آمده بودند ، آشنا شدیم . خانواده خونگرم و مهربانی بودند و چند ساعتی را کنار ساحل با هم گذراندیم و یک نهار دریایی هم میهمانمان کردند .

گزارش تلویزیونی

گزارش تلویزیونی

شاید تا کنون متوجه شده اید که ما بعد از گذراندن دوره طبیعت گردی و انجام کارهای متعدد برای حفظ محیط زیست به حیوانات و حیاط وحش توجه ویژه ای داریم . در لاهه و کنار ساحل نیز مجموعه ای از آکواریوم های بسیار بزرگ بود و خیلی دوست داشتیم از آن بازدید کنیم . آکواریوم ها به شکل بسیار زیبا و خارق العاده ای تزئین شده بودند ، به طوریکه احساس می کردیم بخشی از اقیانوس را در شیشه گذاشته اند . در بعضی از آنها حتی محیط و گیاهان بسیار زیبا تر از ماهی ها بود . یکی از بخشهای بسیار جذاب قدم زدن در یک تونل و آکواریوم بزرگ بود به طوریکه بالای سرمان هم آب بود . شنا کردن کوسه ها و لاک پشتهای بزرگ از بالای سرمان ، بسیار زیبا و آرامش بخش بود . خلقت خداوند به حدی زیبا و آرامش بخش است که وقتی از سایتهای طبیعی دیدن می کنیم به هیچ وجه گذر زمان را حس نمی کنیم ولی در موزه ها که ساخته های دست بشر هستند پعد از یک ساعت خستگی به ما غلبه می کند. با دیدن عکسها حتما شما هم با ما هم عقیده خواهید شد.

آکواریوم see life

آکواریوم see life

آکواریوم see life

آکواریوم see life

ساحل Scheveningen همراه با اسکله بزرگش یکی از سواحل زیبا و معروف هلند می باشد و روبروی آن نیز هتل معروف دن هاخ جلوه خاصی به منطقه بخشیده . در انتهای اسکله نیز یک جرثقیل برای عملیات بانجی وجود دارد . هر بار پرش همراه با عکس و تیشرت 80 یورو . پرش دونفره هم ۱۵۰ یورو .

بانجی

ساحل اشغیفنینگن

ساحل

مادرودام Madurodam (هلند کوچک) نیز یکی دیگر از جاذبه های توریستی شهر لاهه می باشد . در این مجموعه تقریبا تمامی مکانهای دیدنی و تاریخی هلند در اندازه ای بسیار کوچک و مینیاتوری ساخته شده و بسیاری از توریستها با دیدن این ماکتها دیگر زحمت رفتن به شهرهای دیگر را به خود نمی دهند . البته چنین مکانی برای ما بسیار کاربردی بود ، چون مطمئنا با زمان محدودی که در اختیار داشتیم ، نمی توانیم به همه شهرهای هلند برویم .

مادرودام

مادرودام

مادرودام

مادرودام - فرودگاه آمستردام

با دیدن مجسمه پتروس در ورودی مادرودام به یاد کتابهای دوره دبستان و درس پتروس فداکار افتادیم و فکر می کردیم آیا در کتابهای درسی هلند نیز اسمی از ریزعلی ، دهقان فداکار وجود دارد یا نه ؟

مجسمه پتروس فداکار

/ 1 نظر / 23 بازدید
نيما عربشاهی

پنج شنبه هفته پيش با يه زوج جالب توی کوه آشنا شديم. يک زن آلمانی و مرد ژاپنی. با تله کابين رفته بودند ايستگاه ۷ و بعدش قله. از اونجا سرازير شده بودن به سمت پايين. ما کافه ابولفضل بوديم که اومدن. فارسی که اصلا بلد نبودن. به ياد اون خانم آلمانی که کمکتون کرده بود تا پايين باهاشون رفتيم و با تعريف از کوه و خاطرات مختلف و ماجرای شما کاری کرديم که بهشون خوش بگذره. جاتون خالی. هرچند که بيشتر جای ما پيش ما خاليه.